שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

ערבים
BlaBla 4U Counter
להבדיל ממה שחושבים: בערבים משקיעים יותר

להבדיל ממה שחושבים: בערבים משקיעים יותר
פורסם לפני 4192 ימים     מאת MAGOZ     סה"כ תגובות: 34     תגובה אחרונה לפני: 4182 ימים

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/117/457.html

‏‫לא מספיק שיש למגזר הערבי 7 מ"ר פר ראש יותר מאשר יהודים (לא רלוונטי שזה בגלל שבמגזר הזה בונים בלתי חוקי לעומת יהודים שבונים בעיקר חוקי, שהרי ממילא חוקי הבניה לא נאכפים במגזר הערבי וזה מכשיר דה פקטו את הבנייה הבלתי חוקית במגזר הזה), עכשיו המגזר הזה גם מקבל מאות שקלים יותר פר אזרח ומענקים מוגדלים למיניהם ואח"כ מתלוננים על קיפוח, אפלייה וגזענות???

‏‫אחרי שרואים את המספרים האלה בטח שאפשר להכריז ש"התקצוב לא תואם את הצרכים" - כי במגזר הערבי זה נורמלי לחלוטין לא לשלם ארנונה, לא לשלם דו"חות חניה ועוד מיני מיסים שמכניסים כסף לעירייה, והתוספת שהרשויות המקומיות הערביות מקבלות מהגופים השונים לא מספיקה לכסות את ההפסדים האלה!
הערה: מי שטוען שהמגזר הערבי משלם מיסים ונותן בתור ראיה את המשפחה שלו, שידע שפחות מ20% מהמגזר משלמים מיסים, בניגוד ליותר מ50% משלמי מיסים במגזר היהודי. זה הפרש גדול מאוד. יש כאלה שמתרצים את ההבדלים בגבייה בכך שלכאורה ערבים מרוויחים פחות ועניים, אבל שוכחים שכל הוילות לא מגיעות מעוני אלא מכסף שחור. אם עובדים שחור ולא משלמים מיסים, אז בטח שלא יהיו נתונים על הכנסה ובסטטיסטיקה הם ייחשבו עניים.

מה שמדהים אותי זה שבכירים במגזר רואים את הנתונים האלה והמסקנה שלהם זה לא שהרשויות/מועצות הערביות צריכות להתייעל באמצעות מלחמה בשחיתות הפנימית שלהן, המסקנה היא גם לא שהרשויות צריכות להתחיל לגבות מיסים ולשתף פעולה עם המדינה כדי לקבל גיבוי חוקי ומשטרתי אם מתעורר צורך כזה, אלא המסקנה שלהם זה שהמדינה צריכה להזרים להם עוד יותר כסף!!

בטח שהמדינה צריכה להזרים יותר כסף - כי הרשויות המושחתות לא יודעות שובע, על חשבון התושבים (שכמובן משתפים פעולה עם המצב בכך שהם לא משלמים מיסים. מצד שני, גם אני לא הייתי ממהרת לשלם מיסים אם הרשות הייתה אוכלת את הכל לכיסה הפרטי ולא מעניקה לי שום שירות בחזרה).

זה מזכיר לי את תקציב החינוך שהוא השני בגודלו בתקציב המדינה אחרי תקציב הביטחון, היקפו בסביבות מיליארד שקלים בשנה אם לא יותר וגדל משנה לשנה ועדין מקצצים למורים במשכורות ורמת החינוך מדרדרת ואז עולים קולות מתבכיינים ממשרד החינוך בתירוצים ש"אין מספיק כסף".

אין שום סיבה שבעולם שהמגזר הערבי לא יהנה מהסכומים שהמדינה מזרימה אליו. לדעתי המדינה צריכה לנער את המגזר הזה ולהתחיל מהבכירים בו (ועל הדרך גם לנער את משרד החינוך ששם אותו סיפור בכל הנוגע לשירותים שהוא מעניק לאוכלוסייה הישראלית בכלל ולאוכלוסייה הערבית בפרט - על הנייר משקיעים יותר במגזר הערבי, בפועל ההזנחה זועקת).

חוץ מזה קראתי כתבה על אי חלוקת דואר במזרח ירושלים. מענישים שם עונש קולקטיבי אוכלוסייה שלמה שמדינת ישראל איזרחה אותה, במקום לעשות טובה לכולנו ולהעסיק מביניהם דוורים שיחלקו שם את הדואר. ככה גם יספקו שם מקומות עבודה, גם יקחו דוורים שמכירים את האיזור (יפחית טעויות בחלוקה כמו שיש אצלנו בשכונה למשל) וגם לא יצטרכו לפחד שמא דוור יהודי יותקף שם (כפי שזה נראה - כנראה שזו אחת הסיבות העיקריות, וזה גם די מובן במיוחד בימים טרופים אלה).

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)