שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדההפורום יצא לחופשה!! נחזור לפעילות בעונה החדשה..


פוסט סיום- מפסיקה להעמיד פנים שאני בדיאטה


פוסט סיום- מפסיקה להעמיד פנים שאני בדיאטה
פורסם לפני 3986 ימים     מאת הסגלגלה- החצי השני     סה"כ תגובות: 9     תגובה אחרונה לפני: 3705 ימים


נתחיל הפעם אתכם- כל אותם גולשים, צופים, קוראים שעקבו ועוקבים אחריי בשינוי שעברתי- אנשים שמרעיפים ומעניקים לכל אורך הדרך המון אהבה פרגון ותמיכה – חיממתם את ליבי לכל אורך העונה ששודרה וחשוב לי קודם כל ולפני הכל להגיד מעומק הלב מילה פשוטה אך עם משמעות גדולה- תודה.

אז היה לנו גמר – הייתה התרגשות ואקסטזה רבה-היו הכנות אינטנסיביות וצפופות – בימים שקדמו לו הייתה הימנעות והתנזרות מוחלטת מאוכל ואימונים של 24 שעות ביממה. ומי שיגיד לכם שעשה אחרת פשוט חוטא לאמת. הייתה נקודה של שיא טלוויזיוני שכולנו רצינו לגעת בו ורק לאחת מאיתנו התאפשר באמת – כי המשחק הטלוויזיוני שם בצד את השינוי האמיתי שכל אחת מאיתנו עברה ומאדיר את הניצחון על פי החוקים והכללים המאוד ברורים של פורמט המשחק.
יכולה לדבר רק שם עצמי – ולא הרבה אנשים יודעים אבל אצלי לפחות הרגעים שאחר כך היו מלווים בדמעות חנוקות שרוצות לצאת ולא יכולות, בתחושת אופוריה- סוג של רגע אחרי נפילה מצוק גבוהה, בכעס על אוכל, בנקיפות מצפון על כל ביס מיותר שנכנס למערכת ומנעתי אותו מעצמי בחצי שנה האחרונה, בתשוקה מתפרצת לממש משהו שהרבה מאוד זמן נאבקת למנוע מעצמך, בתחושת פספוס והחמצה שאולי הלכתי רחוק מידי אבל לא לכיוון הנכון ובעיקר בהבנה שהחיים האמיתיים מתדפקים על דלתי ואין מטרה או מסגרת מחייבת לחיות למענה כעת – כזו שבאמת שומרת עליך ומונעת את הנפילה או ההתרסקות הבאה.
התחוור לי גם מהר מאוד שחוקי המשחק מתעלמים לחלוטין מההישג הפרטי שלי שמבחינת נתוני בריאות הגיע לשיא שלא נחצה ע"י שום מתמודד בשום עונה של לרדת בגדול. בתחרות שבה הניצחון נמדד באחוזים ביחס למשקל ההתחלתי החיסרון הבולט שלי (שמתרגם ליתרון בעולם האמיתי) הוא שהגעתי גבוהה מידי ולא מספיק שמנה לתחרות. עם נתונים איתם הגעתי לגמר של העונה- של 18 קילו מתחת לגובה שלי ו-15% שומן – אני רק יכולה להרגיש גאווה פנימית עצומה לשאוב כוחות מהסביבה המדהימה שלי ולשאול שוב ושוב את עצמי את השאלה- האם אחרי תקופה כל כך ארוכה של ירידה דרסטית במשקל משהו פנימי עמוק יותר ואמיתי באמת השתנה בי או האם הגוף החדש שלי הוא רק כלי- תפאורה זמנית של תכנית טלוויזיה שסיפקה לי מסגרת אשלייתית לחיות למענה? במילים אחרות האם אני מנוהלת ע"י פורמט מומצא של תכנית טלוויזיה או האם אני מחזירה לחיי שליטה מלאה ומנווטת כקפטן את הספינה בידיעה שאין כוח גדול ממני בעולם שמסוגל לחולל שינויים עבור עצמו ואולי גם עבור אחרים.
אז היום- שבועיים אחרי הגמר- אני כותבת כי הגעתי לשלב בתודעה שאני מבינה שאני באמת לא נזקקת לאכול בצורה מופרזת יותר אבל בכל זאת לא תמיד שולטת או עוצרת את המחשבות על אוכל כשהן תוקפות ומסרבות להתפנות. מסוגלת לעזוב חנויות סופר מרקט בידיים ריקות מבלי לקנות לחטוף או לזלול משהו קטן וטמטום החושים שגרמו לי בעבר דברים מתוקים כבר החליף עצמו בטמטום חושים לצריכת ג'ינסים מידה 34.

אבל משהו בכל זאת קרה ללארה- זו ששקלה רק לפני תשעה חודשים כמעט 120 קילו וזו שלפרקים הרגשתי שאני בזה לה במהלך הדרך שעברתי.ואין לי דרך אחרת להסביר את זה בצורה נאותה מלבד לציין את העובדה הפשוטה שלארה של היום חיה בהימנעות. והימנעות היא מחלה הרבה יותר קשה מהשמנה. במשך שנים דמיינתי את החיים המאושרים שיהיו לי כשארזה ואהיה בגזרה חטובה, מבחינה רגשית הייתי בטוחה ש- 57 קילו שהשלתי מעצמי הם המחסום היחידי שמפריד ביני לבין חוויית האושר העילאי- אני חושבת שהתעלמתי בכך מגורם מאוד בסיסי במשוואה שנקרא תודעה. ולא סתם תודעה תודעה חיובית פעילה או תמונה מנטלית שבה אני מבינה שלא משנה מה קורה להיות נתונה למצבי רוח שמציפים או מכריעים אותי זאת יותר לא אופציה אלא נדרשת תכנית עבודה פעילה שבבסיסה טמונה ההבנה שלי כי הריפוי הרוחני והרגשי שלי מתחיל בהתבוננות עמוקה פנימה בכל אותם מקומות בהן אני עדיין משותקת ומונעת מפחדים. פחדים שמתרגמים עצמם פעמים רבות לדחף לזלול- לאכילה קיצונית ונטולת רסן או שליטה עצמית. או כמו לקוטביות השנייה שהתפתחה במהלך התקופה- להימנעות מוחלטת שאינה מאוזנת אבל מספקת אשליה של שליטה ובקרה.
אז היכולת לחיות בהווה מתוך שלמות וסיפוק עדיין לא קיימת ובאמת שמשתדלת ומתעקשת להיות בקשר סלחני יותר היום ופחות ביקורתי כלפי עצמי. ולכל אלו שתוהים- עדיין לא מסתכלת על עצמי במראה בתחושה של גאווה מלאה ושלמה משום שאני מבינה שהורדה של 57 קילו ממשקל הגוף שלי היה תהליך שהתאפשר הודות לי אך גם הודות לכוח גדול ממני- כוח האמונה. ועליי להשקיע כרגע משאבים אנרגטיים רבים על מנת להשיל את אותם 57 הקילוגרמים המיותרים שעדיין יושבים לי על הנפש – כי הגוף הרגשי שלי עדיין לא התנקה ולא עבר תהליך של דיאטה.
עדיין יושב לי על הלב ומכביד את נשימתי אותו מקום רגשי שלא התנקה עם השינוי החיצוני. רגשות האשם, נקיפות המצפון, המנגנון הביקורתי שלי כלפי עצמי אי השקט הנפשי וחוסר שביעות הרצון שלי ממני- ואותו מקום בסיסי שבו אני עדיין מתנצלת ומצטדקת – המקום הזה שמרגיש שלא מגיע לי באמת להיות מאושרת - דורש התייחסות ועבודה קצת אחרת.
אני חוסכת לכם את התגובה ואומרת שזה נכון אם תגידו שאין להתייחס לשינוי המדהים שעברתי כמובן מאליו וקיבלתי בדרך דברים שמעולם לא עלה על דעתי לחלום עליהם או לדמיין אותם ואיך שהמאמנת שלי אומרת- "תראי איך שאת נראית- עשית את הבלתי יאומן". אבל לא תמיד אנחנו יודעים אם שינויים שעוברים בחיים הם ממשיים או דמיוניים אלא רק מפרספקטיבה רחוקה וזה מתחיל בזה שמסכימים להתחיל להודות באמת הפשוטה – אנחנו עדיין מכורים-מול אוכל חסרי אונים. אכילה כפייתית איננה סוגיה מוסרית של טוב או רע – אלא מחלה שדבקה בכולנו- מילאה צורך בסיסי וטשטשה את המקום הרגשי שזקוק לחיזוק ואישור בסיסי.
אני בעלת אינטליגנציה גבוהה וכוח רצון והתמדה שראויים להערכה לכל דעה אך מחכה לי ללא ספק עוד דרך ארוכה של גמילה ממחלה שמתקדמת בהדרגה ומכה בי כמעט בכל רגע ורגע שנדמה לי שהתגברתי עליה- והיא התאווה לאכילה.
אז לכל מי שעסוק באופן מתמיד בדיאטה, בהרעבה עצמית, בהלכאה נפשית בהקאה יזומה ומשתמש באוכל שלא למטרות שובע אלא לשם נחמה, הנאה, עידוד, פיצוי או תחליף אהבה לכל מי שלא מסוגל עדיין לשלוט באכילה ומסוגל להודות שזקוק לעזרה- אני כאן. והיום יותר מתמיד מציעה מסגרת שתומכת, נותנת כתף, קשובה , מכילה ומציעה עזרה פרקטית ברמה היומיומית. מבטיחה לפרסם פרטים אודות המסגרת ממש בקרוב- ולאלו מכם שקשה להתאפק- שילחו לי הודעות פרטיות לפייסבוק ומבטיחה לענות ולספק את יצר סקרנותכם ממש בקרוב.

בברכת אהבה ושובע לשבוע הקרוב.

שלכם,

לארה 


אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"לרדת בגדול" - חוקי הפורום הרשמי
שתהיה לכולנו גלישה נעימה ומעניינת.
22/10/2010
"איך אוכל" - מאת יונתן גוילי
יונתן גוילי, שף במקצועו שהשתתף בעונת הזוגות בתוכנית "לרדת בגדול" והוריד למעלה מ-80 קילו, כתב ספר אתם מוזמנים להתרשם, להנות ולרכוש את הספר..
18/2/2011
קרן גלסנר היא היורדת בגדול בעונת הזוגות!!
קרן גלסנר, היורדת בגדול של עונת הזוגות: "ברגע שנכנסתי לאחוזה השארתי את קרן הישנה מאחור. היום אני קרן שיודעת, שמסוגלת, ושיודעת איך להשיג את זה"
18/2/2011
חביב הקהל לעונת הזוגות!!
כמו בכל תוכנית ריאליטי, גם ב"לרדת בגדול" בוחרים את חביב הקהל!! כנסו, הצביעו והשפיעו..
7/2/2011
לארה מלר הפיינליסטית - מודה לאמא שלה..
אמא שלי- המקור לאהבה הכי עמוקה שלי לעצמי !
7/2/2011
קבלו את קרן גלסנר הפיינליסטית בעונת הזוגות
קרן גלסנר מצוות הירוקים, כותבת ומודה על עונה נהדרת..
7/2/2011
היכונו היכונו - הגמר הגדול עונת הזוגות
לפתוח יומנים - הגמר הגדול של עונת הזוגות ב- 13.2
22/1/2011
בואו להכיר את המתמודדים בעונת הזוגות
תקציר על המתמודדים שהחליטו לשנות את חייהם ולרדת בגדול!!
18/10/2010ראיון בלעדי עם היורדת בגדול - קרן גלסנר
ראיון בלעדי עם חביבת הקהל - מיה חפץ

לרדת בגדול באתר נענע 10

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)