שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדההפורום יצא לחופשה!! נחזור לפעילות בעונה החדשה..


שנה ליציאה מהחווה - חוזרת מריצה ארוכה:)


שנה ליציאה מהחווה - חוזרת מריצה ארוכה:)
פורסם לפני 3824 ימים     מאת הסגלגלה- החצי השני     סה"כ תגובות: 1     תגובה אחרונה לפני: 3824 ימים

היום לפני שנה הרגשתי מלכה!
אני נזכרת כמה חיכינו ל- 8.8- – תאריך היציאה הביתה מהחווה של לרדת בגדול. בהסתכלות אחורה ובראייה מפוכחת ובהירה- לא ידענו מספיק להעריך את החממה המוגנת והתנאים הסטריליים שניתנו לנו כדי לעשות את השינוי והמהפך אולי הכי משמעותי שאי פעם חווינו ונחווה בחיים. לרדת בגדול- האגדה שהפכה למציאות, התכנית, התקופה , הפורמט, האנשים- ששינו לי את החיים מהקצה אל הקצה. מתקשה להאמין שכבר עברה שנה ליציאה שלי החוצה לעולם האמיתי –ואני כבר לא אותה לארה.
יש רגעים שנדמה לי שכל זה היה חלום, תעתוע, מן סוג של אשליה או בועה, ועוד רגע אני מתעוררת למציאות אחרת הפוכה ומגלה שאני עדיין אותה בחורה שמנה ושום דבר בעצם לא השתנה. ישבתי הבוקר ושאלתי את עצמי –אז היום אחרי שנה- מה בעצם השתנה השנה? והתשובות מיהרו להציף אותי ולהופיע. אמנם התעוררתי הבוקר- אותה לארה – אבל לגמרי שונה- הסתכלתי במראה וחלחלה פתאום ההבנה שכבר חלפה שנה וזה לא חלום, זו לא פנטזיה- אני באמת בחורה רזה!
היום לפני שנה- אחרי שלושה חודשים ששינו את החיים שלי חזרתי הביתה והבנתי שהגוף שלי הוא מתנה. הגוף הפיזי הוא כלי ביטוי חיצוני לנשמה -הוא לא פח זבל אלא מקדש. כל מה שאני מכניסה לתוכו דורש תשומת לב מודעות וחשיבה עמוקה. לכל ששואלים אני עונה שכן- אני עדיין רעבה- אבל הרעב שלי היה ויישאר רעב רגשי- כי הגוף הפיזי שלנו זקוק למנה מאוד מצומצמת של מזון ואנרגיה כדי להתקיים.
אנשים שואלים אותי לכל אורך השנה הזו- מהו סוד ההצלחה שלי ואיך אני מתמידה בירידה במשקל – איך זה שאני מקפידה על תזונה בריאה ועושה כל כך הרבה ספורט? איך זה שאני לא מתפתה נשברת או סוטה מהמסלול ? אז היו לי הבוקר הרבה מחשבות על תעצומות הנפש הפנימיות והחוזקות שגיליתי בעצמי השנה אבל יש לי רק תשובה אחת לתת לכם:
מה שבאמת נותן לי את הכוח האנרגיה והמוטיבציה להמשיך הלאה הוא הפחד העמוק לחזור אחורה. הפחד שלי מעלייה במשקל שומר אותי רזה. אותו מנגנון ההרתעה שמזכיר לי ומתריע בפניי בכל רגע ונקודה בה אני ניצבת מול פיתוי או גירוי שלמקום ההוא- שלפני שנה- בו הייתי מכוסה בשכבות הגנה -בו שקלתי 120 קילו ויצרתי חומה ביני לבין העולם-לשם- אני לא מוכנה לחזור לעולם!
במשימה האחרונה בחווה קברתי באופן סימבולי את כל המשקל שהשלתי מעצמי ובחצי שנה בה התמודדתי לקראת הגמר של התכנית הבטחתי לעצמי בכל קילו שירד ממני שבכל רגע נתון יש לי את חופש הבחירה להחליט מי אני רוצה להיות ואיך אני רוצה לחיות. הרגשתי במהלך כל השנה האחרונה שאני באמת מצליחה לחצות את הגבול שלא דמיינתי האמנתי או העליתי על דעתי שאחצה. הצלחתי להציב ולהגשים יעדים ספורטיביים, להשתחרר מכל אותם מחסומים שמונעים ממני מגע עם כאבים רגשיים עמוקים שבמשך שנים היו קבורים והכי חשוב -הצלחתי להתחבר למשהו מאוד בסיסי וראשוני שקצת אבד לי- בטחון בסיסי בגוף שלי.
לא קל לי להגיד את הדברים שאני הולכת להגיד כרגע אבל הייתי תקופה מאוד ארוכה בהכחשה שזה פגע בי להיות שמנה. הייתי צריכה להיפרד מכל מה שאני מכירה לתקופה כדי להיגמל מהרגלים שהשאירו אותי באותה נקודה. רק שבודדתי את עצמי מגורמים להשמנה וננעלתי בחווה הצלחתי לעשות שינוי. רק שהוצאתי מהבית שוקולד שכל כך אהבתי אחרי שחזרתי הביתה הצלחתי להיגמל. רק שהרחקתי את הפיתוי מעצמי אחרי זמן מסוים הוא כבר לא דיבר אליי יותר.

כבחורה שמנה הייתה לי בעיה בהצבת גבולות והגדרת פרופורציות- כי מעולם לא הרגשתי תחושת שובע. מקור ההזנה העיקרי שלי היה האוכל ולקח לי זמן להבין השנה שהסיבה לכך היא בגלל חוסר היכולת שהייתה לי להגדיר בפשטות ולבקש לעצמי את מה שאני באמת רוצה ולמצוא מקורות הזנה נוספים בחיים. כבחורה שמנה הסתפקתי במערכות יחסים לא מספקות שהיו תוצאה ישירה של זה שאני לא מצליחה לקחת אחריות על הבחירה שלי – נשארתי תמיד רעבה ועסוקה בהסברים או תירוצים שמסיטים אותי מלראות את האמת הפשוטה –שאני פועלת ממקום פנימי שמאמין שעדיין "לא מגיע לי" משהו טוב יותר. כשהצרכים האמיתיים שלנו נעלמים או מטשטשים ואנו מתמסרים ומתמכרים לתחליפים מזיקים - אנחנו מאבדים שליטה ויוצרים חומת הגנה בצורה של שומן.
ממקום של הדחקה וחוסר הסכמה להתעמת עם הקושי הכי משמעותי לא מגיעה הגמילה או הטרנספורמציה. רק מהמקום שהסכמתי לעמוד מול המראה והצלחתי לעשות את ההפרדה בין שורש הנשמה שלי (שקבור מתחת למעטה שומן ) ודורש שינוי-לבין אותה שכבת ההגנה ששמתי על עצמי במשך השנים- משם צמחה האנרגיה והעוצמה לעשות שינוי והתמרה ללארה של היום .
היום אני מתבוננת במציאות ומצליחה לעשות את ההפרדה- בין לארה שהייתה – זו שרעבה לאוכל שנתן לה וסיפק לה אהבה בלי תנאי- לבין לארה של היום שכמהה למקור הזנה רגשי אחר - בו האוכל כבר לא מהווה מענה פתרון או פונקציה.

אז בהסתכלות אחורה השנה – מעבר לקילוגרמים המיותרים שהשלתי מעצמי- הצלחתי להגשים עוד כמה אתגרים ספורטיביים : השתתפתי במרתון עין גדי, מרתון ירושלים, מרתון תל- אביב, מרוץ צהלה, מרוץ אשקלון מרוץ אתגרי אקשן סיטי- עברתי הסמכה מקצועית של קורס מאמני תזונה, אני מעבירה הרצאות לגופים עסקיים וחוגי בית פרטיים בנושאי תזונה מאוזנת ובריאה וכוח הרצון כמניע לפעולה ביצירת שינוי. ואני בימים אלו בדרך להגשים את היעד הבא – ריצת מרתון שלמה באמסטרדם בסתיו הקרוב.
בנוסף לכך- בימים אלו אני לקראת דרך שבסופה אהיה מאמנת כושר מוסמכת על מנת שיהיה לי כלי מקצועי כדי למצוא את השילוב המיטבי והאולטימטיבי שבאמצעותו אוכל לבנות תכנית כושר ותזונה מאוזנת ובריאה ולספק עוגן ותמיכה לעוד אנשים רבים הנמצאים באותו מקום בו אני הייתי רק לפני שנה.
היום אחרי שנה סוגרת מעגל ומודה לכל מי שליווה את התהליך שלי השנה-בראש ובראשונה לאורלי הופמן בר, לנדב מאירסון- המאמנים הגדולים מהחיים שהתמסרו עם הלב והנשמה בכל רגע ורגע ! ליאיר וחמוטל קרני- על המסירות המקצועיות והאיכפתיות האינסופית לכל אורך הדרך. לכל חבריי לחווה שהיו שותפים למסע ובעיקר לצוות ההפקה של התכנית "לרדת בגדול" שידע לשלוף אותי ממציאות חיים בה הייתי קבורה וסייע לי באמצעות הפורמט המדהים הזה להיוולד מחדש.

אז הייתי רוצה לאחל לכולנו שנעיז לחלום ולהגשים חלומות, שנצליח לפתח שליטה מלאה על המקומות בהם אנחנו עדיין נופלים למלכודות פיזיות ורגשיות. שנשכיל לעשות יותר בחירות מודעות שלא להיכנע לדחף המידי לממש כל תשוקה . ונצליח להגשים יעדים ממקום של מחויבות למלא הסכמים קודם כל עם עצמנו ורק אחר כך כלפי אחרים. תזכרו- חיים מתוך מחויבות למודעות בריאה הם חיים שיבטיחו לנו מגמה קבועה של צמיחה התפתחות וגדילה !

שולחת המון אהבה נטולת פחמימות וגדושה בחלבונים וירקות,
שלכם-לארה.


אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"לרדת בגדול" - חוקי הפורום הרשמי
שתהיה לכולנו גלישה נעימה ומעניינת.
22/10/2010
"איך אוכל" - מאת יונתן גוילי
יונתן גוילי, שף במקצועו שהשתתף בעונת הזוגות בתוכנית "לרדת בגדול" והוריד למעלה מ-80 קילו, כתב ספר אתם מוזמנים להתרשם, להנות ולרכוש את הספר..
18/2/2011
קרן גלסנר היא היורדת בגדול בעונת הזוגות!!
קרן גלסנר, היורדת בגדול של עונת הזוגות: "ברגע שנכנסתי לאחוזה השארתי את קרן הישנה מאחור. היום אני קרן שיודעת, שמסוגלת, ושיודעת איך להשיג את זה"
18/2/2011
חביב הקהל לעונת הזוגות!!
כמו בכל תוכנית ריאליטי, גם ב"לרדת בגדול" בוחרים את חביב הקהל!! כנסו, הצביעו והשפיעו..
7/2/2011
לארה מלר הפיינליסטית - מודה לאמא שלה..
אמא שלי- המקור לאהבה הכי עמוקה שלי לעצמי !
7/2/2011
קבלו את קרן גלסנר הפיינליסטית בעונת הזוגות
קרן גלסנר מצוות הירוקים, כותבת ומודה על עונה נהדרת..
7/2/2011
היכונו היכונו - הגמר הגדול עונת הזוגות
לפתוח יומנים - הגמר הגדול של עונת הזוגות ב- 13.2
22/1/2011
בואו להכיר את המתמודדים בעונת הזוגות
תקציר על המתמודדים שהחליטו לשנות את חייהם ולרדת בגדול!!
18/10/2010ראיון בלעדי עם היורדת בגדול - קרן גלסנר
ראיון בלעדי עם חביבת הקהל - מיה חפץ

לרדת בגדול באתר נענע 10

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)