שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

הפורום יצא לחופשה!! נחזור לפעילות בעונה החדשה..

מחשבות עם טעויות

מחשבות עם טעויות
פורסם לפני 3562 ימים     מאת הסגלגלה- החצי השני     סה"כ תגובות: 2     תגובה אחרונה לפני: 3483 ימים

למילים בהן אנו משתמשים יש עוצמה אדירה.הן משפיעות על החוויה שלנו , על ההתנהגות שלנו ועל איכות החיים שלנו.מילים יכולות להחליש או לחזק, למחוק או ליצור, להעלים או להגשים.
בעקבות שימוש מרובה שנתקלתי בו לאחרונה במילה "טעות"- החלטתי לשתף אתכם בכמה תובנות מעניינות שיש בי לגבי המילה הזו או בכלל לגבי אנשים שמשתמשים במילה הזו על מנת לבטא צורת הסתכלות או התייחסות לדברים שהם חווים בחיים. כאשר אדם טועה משמעות הדבר שהוא עשה משהו שלא הניב תוצאה רצויה. אדם המתייחס לפעולה או ההתנהגות בהקשר המסוים כאל טעות שביצע, אינו מקשר או אפילו עיוור לקשר בין האירוע לבין תחושת הערך שלו כאדם.
כלומר: רק אם החוויה הפנימית של האדם היא של תבוסה או חולשה הוא יכול להכתיר סיטואציה מן העבר כטעות. אדם שמכיר את הערך שהפיק מכל מקום של גילוי חולשה או אכזבה מתוצאה לא רצויה ומחפש ללמוד דרך יעילה יותר שתאפשר לו להצליח טוב לעמוד בפני מצב דומה בעתיד- מבין שאין שום סתירה בין פעולה שנכשלה להצלחה. להגיד בדיעבד טעיתי- זה כמו להגיד- מיליתי כרטיס לוטו ולא זכיתי אז כנראה שטעיתי- מי שלא לקוח המורים ומסתכן בחיים לא עושה טעויות אבל גם אין לו סיכויים ממשיים להצליח בחיים. סביר מאוד להניח שתמשיך לטעות גם כאשר תצליח מאוד . הטעויות הן הבסיס להצלחה הענקית שלך או יותר נכון- לחשוש לנקוט בפעולה מסוימת מהפחד שתטעה אולי תמנע את הנפילה הבאה אבל גם בוודאי לא תביא אותך לשום פסגה של הצלחה.

אז תשאלו אותי מהי פילוסופיית החיים שלי לגבי אנשים שמתייחסים לפעולות שעשו כטעות?

מאוד פשוטה- אלו אנשים שמפספסים את השיעור, שמתייחסים אל עצמם כאל כשלון, זקוקים לחיזוק הערך העצמי , ולא מזהים את התבניות החוזרות שלהם.

איך יוצאים מזה?

מבטלים את מימד הזמן ומתחילים להכיר בכך שמי שהייתי ומה שעשיתי הביא אותי בדיוק לנקודה בה אני נמצא היום. עבר- הווה- עתיד אלו מושגים שמייצרים אשלייה. אם מתייחסים לרצף האירועים שקורים כתמונה אחת רחבה מבינים שכל דבר שקרה- אבל כל פרט ופרט ולו הכי קטן שארע- הם רק עוד שלב ודרגה בדרך להגשמת מי שאתה.

מי שמביט על עצמו ועל מעשיו דרך עדשות של פחד- לא זוכה לראות את כל המתנות שקיבל בדרך ואותן הוא מכנה "טעויות".

לכן- מציעה לכולנו החל מרגע זה להתחיל ולהיות מודעים יותר למשמעות הדברים שאנחנו אומרים לעצמנו ולסובבים אותנו- ובמקום לחוש אכזבה מאי מימוש תוצאה רצויה על פעולה שנעשתה בעבר- אפשר לנסח כל חוויה ולומר אותה בדרך שתעצים ותחזק את התובנה והשיעור שקיבלנו ממנה- אחרת אפסו הסיכויים אי פעם לממש הצלחה.

ובהקשר של התכנית- צפיתם בפרקים של הסדרה- ונראה כי עוד יאמרו מגוון דברים לגבי למה נעשה כך ולא אחרת במגוון הקשרים- אז כבר כעת אני מצהירה- שמחה ומודה על כל מה שארע וגם על אותם דברים שיהיה טעות להכתיר אותם כטעות ולפספס בכך את השיעור החשוב שנועדו ללמד אותי.

מוקדש לכל אלו שחשבו שטעו בדרך -( אבל כעת אני בטוחה שהם מזהים את הטעות שלהם) :)

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"לרדת בגדול" - חוקי הפורום הרשמי
שתהיה לכולנו גלישה נעימה ומעניינת.
22/10/2010
"איך אוכל" - מאת יונתן גוילי
יונתן גוילי, שף במקצועו שהשתתף בעונת הזוגות בתוכנית "לרדת בגדול" והוריד למעלה מ-80 קילו, כתב ספר אתם מוזמנים להתרשם, להנות ולרכוש את הספר..
18/2/2011
קרן גלסנר היא היורדת בגדול בעונת הזוגות!!
קרן גלסנר, היורדת בגדול של עונת הזוגות: "ברגע שנכנסתי לאחוזה השארתי את קרן הישנה מאחור. היום אני קרן שיודעת, שמסוגלת, ושיודעת איך להשיג את זה"
18/2/2011
חביב הקהל לעונת הזוגות!!
כמו בכל תוכנית ריאליטי, גם ב"לרדת בגדול" בוחרים את חביב הקהל!! כנסו, הצביעו והשפיעו..
7/2/2011
לארה מלר הפיינליסטית - מודה לאמא שלה..
אמא שלי- המקור לאהבה הכי עמוקה שלי לעצמי !
7/2/2011
קבלו את קרן גלסנר הפיינליסטית בעונת הזוגות
קרן גלסנר מצוות הירוקים, כותבת ומודה על עונה נהדרת..
7/2/2011
היכונו היכונו - הגמר הגדול עונת הזוגות
לפתוח יומנים - הגמר הגדול של עונת הזוגות ב- 13.2
22/1/2011
בואו להכיר את המתמודדים בעונת הזוגות
תקציר על המתמודדים שהחליטו לשנות את חייהם ולרדת בגדול!!
18/10/2010

ראיון בלעדי עם היורדת בגדול - קרן גלסנר
ראיון בלעדי עם חביבת הקהל - מיה חפץ

לרדת בגדול באתר נענע 10

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)