שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהשפעת העופות-כדאי ללמוד ולהיערך כדי לא להיחשף למחלה


שפעת העופות-כדאי ללמוד ולהיערך כדי לא להיחשף למחלה
פורסם לפני 2702 ימים     מאת מושונוש2     אין תגובות    

כדאי להתעדכן,ללמוד כדי שלא נחשף או נחשוף את עופותינו לשפעת העופות.


מתוך אתר משרד החקלאות:
שפעת העופות נצפתה בישראל בשנים 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, וכעת גם בשנת 2015.
משרד החקלאות ופיתוח הכפר טיפל ומיגר לחלוטין את כל מקרי שפעת העופות בצורה יעילה ומהירה.


שפעת העופות ידועה כנגיף של עופות החל משנת 1901. בשנת 1955 זוהה זן ספציפי של נגיף השפעת כגורם למה שנקרא באותם ימים קדחת העופות. מאז נמצא שנגיפי שפעת העופות יכולים לגרום לתחלואה ותמותה בדרגות שונות.

שפעת העופות- סרטון

נגיפי המחלה

נגיפי השפעת מסווגים לשלוש קבוצות עיקריות: A, B, C. בכל קבוצה זנים שונים. סיווג נוסף של נגיפי שפעת העופות הוא בהתאם לרמת האלימות שלהם כלפי עופות. ישנם נגיפים בעלי רמת אלימות נמוכה וגבוהה. רק מחלה הנגרמת על ידי נגיפים אלימים נחשבת ל"מחלה רשומה" הגוררת נקיטת צעדים שלטוניים. נכון להיום רק הזנים H5 ו- H7 ידועים כזנים היכולים לגרום לרמת אלימות גבוהה.


סימנים קליניים

טווח הסימנים הקליניים רחב ביותר ורובם אינו מצביע באופן חד משמעי על נוכחות של שפעת עופות. השפעת יכולה להופיע כמחלת נשימה, כמחלה במערכת העיכול, במערכת הרבייה או במערכת העצבים. סימני המחלה הראשונים הם לרוב ירידה בצריכת המזון ובהטלה. סימנים נוספים יכולים להיות שיעול, התעטשות, ראש נפוח ועוד. יחד עם זאת, ייתכן גם מוות פתאומי של עופות ללא כל סימנים קליניים.


דרכי התפשטות המחלה

רוב התפרצויות המחלה מתחילות עקב מגע ישיר או עקיף של עופות משק עם עופות בר. כאשר המחלה מועברת לעוף משק אחד, היא מועברת במהירות רבה ליתר הלהקה. ההדבקה בין להקות מתבצעת באמצעות תנועה של עופות נגועים, ציוד מזוהם, משאיות, בני אדם וכדומה. העברה דרך האוויר יכולה להתבצע רק בטווח מרחקים קטן יחסית.

מניעת המחלה

סכנת הפגיעה של נגיף H5N1 בבני אדם, גרמה למעורבות של גורמי בריאות בעולם. שיתוף הפעולה בין שירותים וטרינריים ושירותי הבריאות בבני אדם, הולך ומתהדק. מנגנוני ההתראה וההערכות משתפרים ומתעדכנים, גם מתוך הסקת מסקנות מהמקומות בהם המחלה פגעה קשות. להרחבה

נהלים להתמודדות עם שפעת העופות


שפעת העופות בבני אדם - עד היום טרם נצפתה בישראל שפעת עופות בבני אדם, משרד הבריאות הוא המטפל בתחלואת שפעת העופות בבני אדם ונמצא בקשר הדוק עם משרד החקלאות ופיתוח הכפר בכדי לתאם היערכות משותפת.
מידע על שפעת העופות באתר משרד הבריאות


תוקן על ידי מושונוש2 1/2/2015 10:2

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1406)