שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהערמת קומפוסט היתרונות והסכנות!


ערמת קומפוסט היתרונות והסכנות!
פורסם לפני 1952 ימים     מאת הקרנף2     סה"כ תגובות: 7     תגובה אחרונה לפני: 1944 ימים

ערמת קומפוסט היא מרכיב מצויין לגידול תרנגולות! חוץ מהעניין האקולוגי המובן של מיחזור פסולת אורגנית ושימוש חוזר בה לגינה,הערמה היא כר הפתעות לתרנגולות, הן מחטטות, מנקרות ונהנות מאוד מכל המטעמים שהן מוצאות, מטעמים שבהחלט מגוונים ומאזנים את הדיאטה שלהן. ומצד שני ערמת הקומפוסט היא בגדר של ״ אליה וקוץ בה״. לעיתים מוכנסים לערמה שיירים צמחיים כגון קלחי כרוב,שלמים או מחולקים, או בסיסים של חסות וכדומה, שיירים אלה ואחרים עלולים לגרום לבעייה חמורה לתרנגולות!
במעי התרנגולות כמו במעי ציפורי ועופות בר, זוחלים ומכרסמים חי לעיתים חיידק הנקרא קלוסטרידיום בוטולינום Clostridium botulinum, החיידק הזה מייצר את הרעלן החזק ביותר המוכר למדע! ( כ 700 גרם של רעלן טהור מספיקים להרוג את כל האוכלוסיה האנושית!) כל עוד החיידק חי במעיים בעל החיים באמצעות מערכת החיסון שלו ובאמצעות חיידקי הפלורה הטבעית שלו(= חיידקים החיים בסימביוזה הדדית במעיים) מפקח על מספריו והוא אינו גורם לנזק. ברגע שהחיידק הזה מופרש החוצה, הוא יכול להתרבות למספרים עצומים ולהוות סכנה. מאחר והחיידק הוא חיידק אנאירובי אובליגטורי(= אינו יכול לשרוד בסביבה המכילה חמצן) הוא ישגשג רק בסביבה העשירה בחומר אורגני נרקב, וענייה בחמצן. בשל כך ערמת קומפוסט היא בדיוק המקום בשבילו! מקום המאפשר לו לשגשג ללא פיקוח ולייצר כמויות רעלן עצומות! כל תרנגולת המנקרת בערימה מזוהמת עלולה ללקות בבוטוליזם, שהוא מושג המגדיר את החשיפה לרעלן, המביאה להרפייה לא רצונית של כל שרירי השלד וכתוצאה ממנה מוות מחנק בשל שיתוק של שרירי השלד האחראיים על הנשימה.
במאמר מוסגר הבוטוקס שהוא החומר המוזרק לבני אדם הרוצים להעלים קמטים מפניהם. הוא הלחם של שתי מילים: בוטוליניום טוקסין, והוא בעצם הרעלן הנ״ל שעבר שינוי והורדה ברעילותו כך שיכול לשמש לקוסמטיקה והורדת קמטים. קמטים בעור מקורם בהתכווצות מתמדת של שרירים תת עוריים והרעלן המוזרק גורם להרפייה של שרירים אלו הרפייה הגורמת להעלמות זמנית של הקמטים!

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)